چرا بردگیم اعتیاد آور است؟

0

بردگیم چیست؟

بردگیم ، بازی رومیزی ، بازی فکری همه و همه از یک جنس هستند. بازی هایی که به صورت انفرادی و دست جمعی انجام می شود و در آنها قدرت تحلیل، سرعت عمل و بعضا شانس شما به چالش کشیده می‌شود.

زمانی که اسم بردگیم به زبان می آید در اولین لحظه اسم بازی فکری های نوستالژی چون راز جنگل، منچ و مار و پله طنین انداز می شود ولی امروزه این صنعت تفاوت بسیار زیادی کرده است.

بردگیم ها امروز یکی از پر طرفدار ترین بازی های دنیا محسوب می‌شوند و هر روز نیز به مخاطبین انها افزوده می گردد. برای این امر دلایل گوناگونی وجود دارد ولی چند دلیل اصلی محبوبیت بردگیم  را امروز در این نوشته با هم مرور میکنیم.

دلایل اصلی محبوبیت بردگیم

یکی از اصلی ترین دلایل رونق امروزه‌ی بردگیم این است که با پیشرفت این صنعت سبک بازی ها به گونه ای شده که به صورت دست جمعی می تواند اوقات خوبی را فراهم کند و به دلیل کل کل ها و حتی شرط بندی هایی که افراد برای گذراندن اوقات فراغت خود انجام میدهند، جذابیت این قبیل بازی های فکری را دو چندان میکند.

دلیل مهم دیگری که نمی توان از آن چشم پوشی کرد ماهیت آموزشی بردگیم ها می باشد. امروزه بازی های رومیزی در حوزه های گوناگونی چون افزایش هوش مالی، آموزش مسائل مالی، افزایش سرعت عمل، تقویت حافظه، استراتژیک، افزایش مهارت کار تیمی و … بسیار موفق عمل می‌کنند و با توجه به ماهیت تفریحی آنها اکثریت افراد تمایل دارند تا مهارت های خود را با استفاده از بردگیم ها تقویت کنند تا خواندن کتاب !!!!

تحقیقات علمی

شاید یکی از اصلی ترین دلایلی که از چشم اکثریت افراد در خصوص موفقیت و جذابیت بردگیم ها مخفی مانده، ماهیت غرور ناشی از برد و تمایل غریزی انسان برای جبران باخت باشد.

در یکی از بررسی های جمعی صورت گرفته در امریکا به این نتیجه رسیده اند که شاید اولین دور بازی های رومیزی توسط جمع پیشنهاد گردد ولی ادامه ی بازی غالبا به خواست برنده بازی و یا بازنده صورت میگیرد و همین امر باعث شده تا طراحی بازی های رقابتی که در آنها فقط یک برنده وجود دارد و یا در انها فقط یک بازنده وجود دارد نسبت به بازی های تعاملی و تیمی در اولویت قرار گیرد.

بازی هایی مثل بازی فکری مایند که در آن کل بازیکنان به عنوان یک تیم عمل می‌کنند. تصمیم اشتباه یک نفر موجب باخت کل بازیکنان می گردد. این بازی با هدف افزایش تعامل و اموزش کار تیمی و همچنین شکل گیری اعتماد بین اعضای تیم صورت می گیرد و همچنین بازیکنان یاد می گیرند که برای پیروزی باید به قابلیت دیگران نیز اعتماد کنند و به صورت انفرادی برد حاصل نمی شود. ولی متاسفانه به دلیل ماهیت تجاری بازی ها این سبک از بردگیم ها بعضا طرفداران زیادی ندارند.

جمع بندی

در این نوشته هدف این بود که تا حدی در کنار یکدیگر ماهیت بردگیم و بازی های فکری را بررسی کنیم . در مقالات بعدی در خصوص سبک های مختلف بازی و ویژگی های هرکدام صحبت میکنیم و با هم بررسی می کنیم که چرا بعضی از سبک ها طرفداران بیشتری دارند.

همچنین بازی های معروف دنیا را به همراه طراحانشان ( البته انهایی که معروفیت زیادی دارند) به شما معرفی می کنیم و میبینیم که چطور معروفیت طراح بر فروش بازی تاثیر می گذارد.

و البته با هم بررسی میکنیم بازی فکری هایی که ماهیت اموزشی در حوزه های مثل کار تیمی، سرعت عمل، هوش مالی، اقتصاد، اشنایی با پول و … دارند تا چه حد توانستند موفق عمل کنند.

برای اشنایی بیشتر با انواع بردگیم ها و بازی فکری های سرزمین کادو، کافیست از طریق سایت ما و انتخاب بخش بردگیم از بالای صفحه سایت لیست تمامی بردگیم های ارائه شده را مشاهده کنید. سرزمین کادو سعی دارد تا با فروش محصولات تکی به قیمت عمده و اراسل آنها در سریع ترین زمان ممکن شرایط مناسبی را برای استفاده تمامی جامعه از این محصولات جذاب ایجاد نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.