معرفی بازی کش فلو (CASHFLOW)

0

اشنایی با بازی کش فلو

بازی کش فلو ، تنها بازی رومیزی شبیه ساز اقتصادی منطبق بر شرایط اقتصاد ایران با هدف آموزش سواد مالی و سرمایه گذاری به افراد برای خروج از چرخه موشی و ورود به دنیای ثروت است.

افراد در بازی کش فلو با شبیه ساز بخش اقتصادی یک زندگی واقعی رو به رو هستند. تمام اتفاقات جاری زندگی از جمله دریافت حقوق و پرداخت هزینه ها، بیکاری، کمک به خیریه و حتی بچه دار شدن به تصویر کشیده شده است و بازیکنان علاوه بر رویارویی با این اتفاقات روزمره سعی می کنند با پس انداز و سرمایه گذاری اقدام به خرید دارایی های مختلف مثل سهام و سایر اوراق بهادار، املاک و مستغلات و کار و کسب نمایند تا بتوانند از چرخه تکراری زندگی موسوم به چرخه موشی خارج شده و به استقلال مالی برسند و سپس وارد مسیر سرعت برای کسب ثروت شوند.

صفحه بازی کش فلو

در بازی کش فلو چه چیزهایی یاد میگیرید؟

بازیکنان در بازی کش فلو مهارت های حسابداری شخصی و سرمایه گذاری را به طور کامل فرا می گیرند و با تکرار و تمرین بازی، ذهنیت و باورهای ثروتمندانه را با باورهای فقیرانه در وجود خود جایگزین می کنند.

این بازی نسخه بومی سازی شده بازی Cashflow رابرت کیوساکی می باشد که با تغییرات گسترده ای تبدیل به بهترین بازی آموزش سواد مالی برای ایرانیان گردیده است.

بازی Cashflow یک بازی تخته ای (board Game ) است که توسط سرمایه گذار و کارآفرین مشهور، رابرت کیوساکی (RobertKiyosaki)  نویسنده پرفروش ترین کتاب مالی شخصی در دنیا، به نام پدر پولدار پدر بی پول (Rich Dad Poor Dad) و به کمک همسرش کیم کیوساکی (Kim Kiyosaki) در سال ۱۹۹۶ طراحی گردیده است.

این بازی در واقع یک ابزار آموزشی باور نکردنی برای یادگیری امور مالی شخصی به شیوه ای متفاوت از آن چیزیست که ما در مدرسه یا دانشگاه یاد گرفته ایم. درواقع سرمایه گذاری و حسابداری شخصی را به صورت سرگرم کننده، تعاملی و اجتماعی آموزش می دهد. نحوه انجام بازی شبیه یک زندگی واقعی است با یک تفاوت بزرگ و آن اینکه، امکان سرمایه گذاری برای بازیکنان به وجود آمده است. این بازی به مردم کمک می کند تا یاد بگیرند چکونه از لحاظ مالی به آزادی برسند.

بازی کش فلو در ابتدا شما را در چرخه موشی قرار می دهد و یک شغل معمولی ( با ساعت کاری ۹ صبح تا ۵ عصر ) را به شما اختصاص داده و در ادامه شما را در مسیر یک سفر ماجراجویانه قرار می دهد تا مجموعه ای از دارایی ها را بسازید و در نهایت شما را به مسیر سرعت که ثروت واقعی در آنجا ساخته می شود، هدایت می کند.

محتویات بازی کش فلو

بازی کش فلو دارای دو مرحله است:

⭕️ چرخه موشی (Rat Race)

در ابتدای بازی در چرخه موشی گرفتار هستید همان چرخه تکراری زندگی! در واقع شما فردی هستید که از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید و به واسطه مدرک تحصیلی خود یک شغل با حقوق مشخص به دست آورده اید و به لطف این شغل ازدواج کرده اید ولی هنوز هیچ فرزندی ندارید. حالا باید زندگی روزمره خود را در چرخه موشی مدیریت کنید. یعنی نه تنها هزینه های خود را پرداخت کنید بلکه باید به رویاهای زندگیتان نیز دست پیدا کنید.

در این راستا فرصت های متنوع سرمایه گذاری برای شما پيش مي آید و باید برای انتخاب آن فرصت ها تصمیم گیـری کنیـد. این تصمیمات باعث می شوند شما در زندگیتان موفق شوید و یا دچار روزمره گی شده و درجا بزنید!

در نهایت اگر بتوانید درآمد غیرفعال حاصل از سرمایه گذاری های خود را از میزان هزینه های خود در زندگی بیشتر کنید از چرخه موشی خارج می شوید و به استقلال مالی می رسید.

⭕️ مسیر سرعت (Fast Track)

مسیر حاشیه بازی جاییست که بدون داشتن شغل و نگرانی نسبت به هزینه های زندگی فقط در کار و کسب های مختلف سرمایه گذاری می کنید و یا از تهدیدات مسیر تاثیر می گیرید و در قالب یک ثروتمند زندگی می کنید.

در نهایت برنده بازی کسی است که زودتر بتواند درآمد غیرفعال آغازین خود را ۳۰۰ میلیون تومان افزایش دهد و به آزادی مالی برسد.

بازی کش فلو را به چه کسانی می توان هدیه کرد؟

همانطور که قبلا گفته شد طرفداران این نوع از بازی ها از هر قشری هستند.

اما اگر بخواهیم به طور دقیق به این مساله بپردازیم، باید گفت بازی کش فلو هدف‌های متعددی را برای هدیه دادن در بر می‌گیرد.

به طور مثال :

خانوده هایی که دغدغه آینده مالی فرزندانشان برایشان مهم است و می‌خواهند فرزندان را در بستر مناسبی با مفاهیم حسابداری و سرمایه گذاری آشنا کنند

مدارسی که می‌خواهند از دانش آموزان نمونه خود تقدیر کنند و یا قصد برگزاری دوره های اوقات فراغت توام با آموزش را دارند

مدیرانی که قصد تجلیل از کارمندان خود را دارند

موسسات و سازمان هایی که دوست دارند مدیران و کارکنانشان در زمینه امور مالی شخصی آموزش ببینند

مراکزی شامل بانک ها م و موسسات مالی، سازمان ها و ارگان های دولتی، شتاب دهنده ها ، صندوق های توسعه و سرمایه گذاری ، مراکز حمایت از کارآفرینی که وام های اعتباری برای کارآفرینی در اختیار افراد قرار می‌دهند و هر سازمانی که به آینده مالی پرسنل خود اهمیت می دهد.

کش فلو می‌تواند بهترین هدیه برای عزیزانمان باشد، فرزندمان، دوستمان ، مادرمان ، پدرمان و حتی همسرمان.

برای خرید بازی کش فلو کلیک کنید.

بنابراین به بیان ساده تر می توان گفت کش فلو هدیه ای ارزنده است برای تمام کسانی که دوستشان داریم!

در این بازی یاد خواهید گرفت که درآمد غیرفعال ایجاد کنید تا بتوانید برای برخورداری از یک زندگی بهتر، از چرخه موشی معروف خارج شوید. در واقع این بازی مهارت‌های کارآفرینی و سرمایه گذاری شما را افزایش می‌دهد و در عین حال، هوش هیجانی و مالی شما را رشد خواهد داد. واقعا از یک بازی تخته ای چه انتظارات دیگه ای می توانید داشته باشید تا برای شما فراهم کند؟!

با کلیک روی این لینک می توانید با ۱۰ دلیل که باید بازی کش فلو را بازی کنید آشنا می شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.