انتخاب رنگ شال و روسری

انتخاب رنگ شال و روسری
0

انتخاب رنگ شال و روسری

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چه رنگ از لباس و یا شال و روسری برای قیافه و رنگ پوست شما مناسب است؟ روسری و شال در واقع نزدیک ترین لباس به صورت هر شخص هستند که اگر درست انتخاب شوند می توانند جلوه و بازتابش خوبی در ظاهر فرد ایجاد کنند.

شال و روسری در صورت انتخاب درست می توانند باعث نشاط، شادابی و افزایش جذابیت فرد گردند. اما در ابتدا می بایست شرایط ظاهری و نوع رنگ پوست خود را بشناسید.
پوست گرم، رنگ نارنجی یا زرد دارد در حالی که پوست سرد، صورتی یا آبی رنگ است. برای پیدا کردن رنگ پوست بدن، دو روش وجود دارد. در روش اول، به کف دست یا مچ دستتان نگاه کنید، افرادی که ته رنگ پوست گرم دارند رگ‌هایشان به رنگ سبز دیده می‌شود، در حالی که افرادی که رنگ پوست سرد دارند، رگ‌های دستشان آبی یا بنفش است. روش دوم، تشخیص رنگ پوست با زیورآلات است. اگر زیورآلات نقره‌ای با پوست شما هماهنگی دارد، زمینه رنگ پوست شما سرد است. اما اگر با جواهرات طلایی رنگ زیباتر هستید، رنگ پوست شما گرم است. در صورتی که حالتی میان این دو حالت دارید، رنگ پوستتان خنثی می باشد.

انتخاب رنگ شال و روسری

رنگ پوست تیره و گرم


اگر پوست صورت شما تیره یا گرم است، هرگز به سراغ روسری‌هایی با رنگ مات و کدر نروید، زیرا این رنگ‌ها باعث می‌شوند بازتاب شال و روسری، درخشش طبیعی پوست صورت شما از بین برود. برای مثال به جای انتخاب خاکستری، به سراغ رنگ موشی بروید که درخشش آن بیشتر است. برای پوست‌های گرم و تیره، رنگ‌های تیره ای مثل قهوه‌ای، بنفش تیره، سورمه ای و… اصلاً مناسب نیست. در عوض بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید. صورتی روشن، آبی روشن، سفید، لیمویی، رنگ‌های پاستلی و بسیاری از تناژهای رنگ سبز برای پوست‌های گرم مناسب است. اما اگر شال و روسری تیره انتخاب شما است، بهتر است ساده نباشند و طرح‌هایی با رنگ روشن داشته باشند. رنگ‌های نزدیک به رنگ خاکی و همچنین بازی با رنگ‌های ارغوانی و بنفش می‌تواند زیبایی شما را دو چندان کند.
نکته ی مهم برای افرادی با پوست تیره این است که سراغ روسری‌هایی با رنگ مات و کدر نروند؛ رنگ‌های مات و کدر باعث می‌شود بازتاب رنگ شال و روسری، درخشش طبیعی پوست این افراد را از بین ببرد.
برای مثال به جای طوسی بهتر است سراغ رنگ موشی بروید و البته آبی کاربنی و زرد روشن را فراموش نکنید.
رنگ‌های نزدیک به رنگ خاکی و همچنین بازی با رنگ‌های ارغوانی و بنفش هم می‌تواند زیبایی شما را دوچندان کند.

رنگ پوست سرد و روشن

اگر پوست صورت شما روشن یا سرد است، بهتر است از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید که برای پوست شما مناسب‌تر است. بهترین رنگ برای پوست سفید یا روشن می‌تواند رنگ‌های قوی مثل قرمز، آبی یا سبز باشد. از روسری‌های خیلی روشن یا بیش از حد کمرنگ استفاده نکنید، زیرا ممکن است این رنگ‌ها پوست شما را بی حال نشان دهند. اما اگر ترجیح شما رنگ‌های روشنی مثل شیری یا سفید است، باید به سراغ شال و روسری‌های طرح دار بروید. نارنجی، یشمی و قهوه‌ای، انتخاب‌های مناسبی برای این رنگ پوست است.
بهترین رنگ روسری برای پوست سفید یا روشن می‌تواند رنگ‌های قوی مثل قرمز، آبی یا سبز باشد. از روسری‌هایی با رنگ‌های خیلی روشن یا بیش از حد کمرنگ استفاده نکنید، چرا که ممکن است این رنگ‌ها پوست شما را بی‌حال نشان دهند.
اگر می‌خواهید از رنگ‌های روشنی مانند شیری یا سفید استفاده کنید بهتر است سراغ یک روسری طرح دار بروید، یک شال سفید ساده برای پوست‌هایی با تناژ رنگی خیلی روشن نمی‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

شال و روسری طرح عسل

رنگ پوست گندمی و متوسط

پوست‌های متوسط، به پوست‌هایی گفته می‌شود که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن هستند. افرادی که صاحب این رنگ پوست هستند، انتخاب وسیعی از رنگ‌ها را پیش رو دارند. برای مثال می‌توانید به سراغ رنگ‌های سبز یا آجری روشن بروید. روسری‌هایی با پارچه براق در تناژ رنگی سورمه ای یا زرشکی هم انتخاب‌های مناسبی هستند. رنگ شال روشن می‌تواند پوست سبزه یا گندمی را روشن‌تر نشان دهد، در حالی که رنگ‌های تیره‌تر ظاهر این پوست را به سمت پوست‌های تیره‌تر متمایل می‌کند. رنگ‌های سفید و مشکی هم می‌توانند این نوع پوست را زیباتر نشان دهند.
برای پوست‌هایی با رنگ متوسط که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن هستند، انتخاب وسیعی از رنگ‌ها وجود دارد. برای مثال می‌توانید سراغ رنگ‌های سبز یا آجری روشن بروید. روسری‌هایی با پارچه‌ی براق در تناژ رنگی سرمه‌ای یا زرشکی هم انتخاب‌های مناسبی هستند.
رنگ شال روشن می‌تواند پوست سبزه یا گندمی را روشن‌تر نشان دهد، در حالی که رنگ‌های تیره‌تر ظاهر این نوع پوست را به سمت پوست‌های تیره‌تر متمایل می‌کند.
البته رنگ‌های سفید و مشکی هم می‌توانند این نوع پوست را بسیار زیبا نشان دهند.
در کل اگر رنگ پوست متوسط (نه خیلی تیره و نه خیلی روشن) داشته باشید، می‌توانید با توجه به تیپ، سلیقه و آرایش صورت خود با آزادی بیشتری در دنیای رنگ‌ها و طرح‌ها دست به انتخاب شال و روسری بزنید.

و در انتها…

در انتها با توجه به توضیحات فوق برای انتخاب شال و روسری متناسب با رنگ پوست راهکارهایی ارایه شد. تیم سرزمین کادو با توجه به سلیقه ها و علایق متفاوت شال ها و روسری های متنوعی را در بخش فروشگاهی خود جهت خرید شخصی و یا برای هدیه در پک های زیبا و جذابی تدارک دیده است. برای مشاهده محصولات و انواع شال و روسری سرزمین کادو بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

شال و روسری سرزمین کادو

منبع
از طريق
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.