آموزش بورس با بازی فرابورس

0

تعجب نکنید، همیشه تحلیل های بورس قرار نیست با استفاده از نمودارهای خفن و اندیکاتورها و خط های در هم تنیده اتفاق بیفته.

برای کسانی که علاقه به بازارهای سرمایه دارند، یکی از مهترین بخش ها قبل از آموزش های مختلف این است که که مفاهیم را به درستی درک کنند و پس از ان وارد این حوزه ی جذاب و البته خطرناک شوند.

بازی STOCKPILE یا فرابورس با این هدف طراحی شده که شما، دوستانتان و یا فرزندانتان با مفاهیم بازار آشنا شوید.

اما مفاهیمی که در این بازی هیجان انگیز یاد میگیرید چه چیزهایی هستند؟

در این بازی شما با مفهوم عرضه و تقاضا اشنا می شوید.

یاد میگیرید که با داشتن محدودیت در دارایی سرمایه تان را به کدام سو حرکت دهید.

با سرمایه گذاری های پر ریسک و کم ریسک اشنا می شوید و می توانید در ان دارایی های خودتان را مدیریت کنید.

یکی از مفاهیم بسیار مهم که در این بازی یاد میگیرید مبحث روانشناسی بازار است. این مبحث یکی از مباحثی است که حتی متخصصان این حوزه نیز نمی توانند به درستی به شما اموزشی دهند . بحثی است کاملا تجربی که هیجانات شما ودیگر سهام داران در ان دخیل است . شما باید با استفاده از تجربه تاثیر این هیجانات را بر روی بازار پیش بینی کنید و از ان برای چند برابر کردن سرمایه تان و یا حفظ آن استفاده کنید.

در این بازی با توجه به مراحل طراحی شده می توانید کاملا با رفتارهای هیجانی خودتان اشنا شوید.و با تکرار یاد بگیرید که این هیجانات را کنترل کنید . این موضوع باعث میشود تا در بازارهای مالی واقعی بر روی رفتارهای خودتان شناخت و کنترل پیدا کنید و ریسک معاملات شما را تا حد زیادی کاهش میدهد.

نکته ی دیگری که جذابیت بازی فرابورس یا STOCKPAIL را چند برابر می کند وجود اخبار است.

باعث میشود یاد بگیرید که چطور دنبال کردن اخبار صحیح  می تواند از ضررهای هنگفت شما جلوگیری کند و یا سود های شگفت انگیزی به شما برساند.

انواع اخبار در بازی فرابورس یا STOCKPAIL

در فرابورس ۲ نوع اخبار وجود دارد. یکی اخبار رانتی و دیگری اخبار عمومی.

بله، درست شنیدید.

اخبار رانتی مثل این است که دوست شما که مدیر عامل یک کارخانه تولید قطعات خودرو است به شما می گوید هزینه های تولید قطعات افزایش پیدا کرده .

با توجه به اینکه شما می دانید خودرو سازهای بزرگ از این شرکت قطعه میخرند پیش بینی میکنید که قیمت خودرو و به طبع ان قیمت سهام کارخانه های تولید خودرو افزایش پیدا میکند.

اخبار عمومی هم اخباری است که در دسترس همه ی بازکنان قرار میگیرد.

مثل خبر افزایش قیمت بطری های اب معدنی که در ان صورت همه بازیکنان انتظار افزایش درامدهای شرکت و بالا رفتن سهام ان را دارند و مسلما تلاش میکنند تا سهام این شرکت را به دست بیاورند.

دیدید. مراحل ساده ولی با زیر و بم هایی که کاملا در دنیای روزمره با ان درگیر هستید و یاد گرفتن ان کاملا روی زندگی مالی شما تاثیر میگذارد.

این بازی جذاب ۲ تا ۵ نفره تمامی هیجانات و استرس های مربوط به بازارهای مالی را در خود گنجانده و با یک گیم پلی روان شما و دوستانتان را طی ۱ ساعت بازی درگیر خود میکند.

علاوه بر اینها این بازی یک هدیه بسیار مناسب برای دوستانتان که تازه قصد ورود به بازار سرمایه را دارند و یا به تازگی وارد این بازارها شده اند می باشد.

فرزندانتان می توانند با این بازی هوش مالی خوودشان را افزایش بدهند و در کنار تمامی این موارد شما می توانید با خرید این بازی از سرزمین کادو اوقات خوشی را نیز به آنها هدیه دهید.

برای خرید بازی فرابورس STOCKPAIL کلیک کنید.

برای یادگیری نحوه بازی، مقاله آموزش بازی STOCKPAIL یا فرابورس را مطالعه کنید.

منبع اموزش بازی فرابورس بازار سرمایه روانشناسی بازار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.